Skrin allmoge

173324

SKRIN, skuren dekor med polykrom bemålning, daterad och märkt 1836 A.AD, höjd 17, 29x19 cm

Obetydliga skador, bruksslitage, senare bemålad

Allmoge

Skrin allmoge

Budhistorik (3 bud)

654135
700
657458
650
654135

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.