Fartygsporträtt

173231

HOPPER, Frederic (England, verksam omkring 1891-96), fartygsporträtt av Johnson-linjens lastångare "SS Axel Johnson" (S/S Annie Therese), signerad och daterad F. Hopper -olja på duk, 42x68,5 cm

Renoverad

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Fartygsporträtt

Budhistorik (26 bud)
687513
15 500
687510
15 000
687511
15 000
687510
14 500
687503
14 000

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.