Värmefat Kina 1800-tal

173213

VÄRMEFAT, mandarinporslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger, total bredd 27 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.

Baksidan med spricka längs hela kanten

Orientaliskt, Porslin

Värmefat Kina 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
660811
660542
660541
850
660539
656664
750

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.