Skrivbordsuppsättning cloisonné Kina

173160

SKRIVBORDSUPPSÄTTNING, 7 dlr, cloisonné, Kina, sent 1800-tal, brickans längd 24, höjd ca 4,5-9 cm

Dekorbortfall, två med invändiga skador.

Orientaliskt, Konsthantverk

Budhistorik (3 bud)

660527
850
660565
660527

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.