Skrivskåp Louis XV

173140

SKRIVSKÅP, Louis XV, 1700-tal, fanérat ek, delvis skuren dekor, bronsbeslag, överskåpet inrett med två hyllplan och två lådor, underdel med tre lådor och skrivklaff, total höjd ca 240, 115x60 cm, nycklar finns

Renoverad och kompletterad, smärre skador, senare delar, två lister saknas, ytskador, torrsprickor,

Skrivskåp Louis XV

Budhistorik (7 bud)
670924
7 000
670923
6 400
670921
6 000
668454
5 400
662984
5 200

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.