Lockurnor Kina

173133

LOCKURNOR, 2 st., porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd inkl lock 18 resp. 20 cm

En med ej tillhörande lock, locken med nagg/kantskador, en urna med nagg och sprickor i mynningen

Orientaliskt, Porslin

Lockurnor Kina

Budhistorik (7 bud)
660726
600
660738
550
660726
500
660737
450
660726

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.