Ingrid Herrlin stengods

173116

HERRLIN, Ingrid, skulptur, Båstad, i form av flätad korg med ägg, stengods, glasyrer i nyanser av brunt, och vitt, korgens höjd med handtag 27 cm, diameter 23 cm

Skador, lagningar

Keramik/Porslin

Ingrid Herrlin stengods

Budhistorik (9 bud)
674390
1 900
674403
1 800
674390
1 700
674349
1 600
674175

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.