Plageman oljemålning

173094

PLAGEMAN, Carl Gustaf (1805-1868, tillskriven): Fyren, bär signatur, olja på pannå, 73x56 cm; enligt metallbricka "Tavlan målad på en dörrspegel på Apoteket Nordstjernans vind"

skador

Konst, Måleri

Plageman oljemålning

Budhistorik (14 bud)
674622
674548
3 800
663777
3 600
674299
3 600
663777
3 400

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.