Ubåtsritning

172865

UBÅTSRITNING, 1920-tal, projekteringsritning för minutläggande ubåt typ Delfinen, skala 1:100, stämpplad Kockums Mek. Verkstad, Malmö, 46x82 cm
PROVENIENS: Hans Ellerströms samling

Smärre vikskador

Nautica/Technica

Ubåtsritning

Budhistorik (24 bud)
687407
4 400
687298
4 200
687406
4 200
687298
687405
3 800

Slutpris SEK:
4 400
420 EUR, 472 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.