Sol Lewitt etsning

172780

LEWITT, Sol (1928-2007): Form derived from a cube (one plate),
etsning och akvatint, 1982, signerad och numrerad Lewitt 4/25, blindstämpel Multiples, 45x45 cm;
PROVENIENS: Galerie Aronowitsch

Rand (fläck) i ena hörnet

Ändringar/tillägg
Etching and aquatint, 1982, signed and numbered

Sol Lewitt etsning

Budhistorik (18 bud)
670933
667449
3 800
667449
3 200
663058
662804
2 800

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.