Urna med lock Porcelaine de Paris

172696

URNA, med lock, porslin, Frankrike 1900-tal, polykrom dekor av blomstergirlanger samt blomsterkorg, märkt Porcelaine de Paris, France, höjd 45 cm

Smärre nagg, guldet med nötningar

Keramik/Porslin

Budhistorik (5 bud)
655188
654807
654806
500
654805
654605

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.