Inge Schiöler

172633

SCHIÖLER, Inge (1908-1971): Mapp: "Sex grafiska blad med motiv från Koster", signerade och numrerade 120/195, färgserigrafier, 55x50 resp 50x55 cm
Bladens titlar:
"Vårgrönska", "Sommardike", "Kosterfjorden", "Höstbuskar", "Idegran", "Skogsbryn i rimfrost"; oramade

Inge Schiöler

Budhistorik (13 bud)
656284
8 000
656282
7 800
656280
7 600
654144
7 400
652149
6 800

Slutpris SEK:
8 000
763 EUR, 858 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.