Teleskop med golvstativ

172546

CARL ZEISS TELESKOP, Tyskland 1920-tal, 80 mm Altazimuth Teleskop, delvis vitlackerad mässing, golvstativ i järn, längd 122 cm, höjd cirka 160 cm, med tillbehör i träfodral

Diverse smärre skador

Nautica/Technica

Teleskop med golvstativ

Budhistorik (15 bud)
687432
19 000
682658
18 500
682658
18 000
687431
17 500
682658
17 000

Slutpris SEK:
19 000
1 834 EUR, 2 082 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.