Vaser fruktservis

172396

VASER, 2 par, FRUKTFAT, FRUKTASSIETTER, 12 st, keramik, Rörstrand, majolika, 1800-talets andra hälft, smärre vaseras höjd 24,5-26 cm, 1 par medföljande fat från Rörstrand

Smärre skador

Keramik/Porslin

Vaser fruktservis

Budhistorik (24 bud)
655951
5 200
655959
5 000
655951
4 800
655954
4 600
655951
4 400

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.