Kanna vaser i majolika

172392

PRAKTKANNA med hänkel i form av hukande man, VASER, 1 par, med dekor av drake, keramik, 1800-talets andra hälft, Rörstrand, majolika, höjd 35-44 cm

Smärre skador

Keramik/Porslin

Kanna vaser i majolika

Budhistorik (20 bud)
655735
5 400
652944
5 200
655734
5 000
652944
4 400
654629
4 200

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.