Vaser i par Alf Wallander för Rörstrand

172379

VASER, 1 par, keramik, jugend, signerade dessin Alf Wallander, Rörstrand, dekor i blått och vitt av blommor, höjd 39 cm

Smärre skador, krackeleringar, missfärgad glasyr på den ena

Keramik/Porslin

Budhistorik (31 bud)
649529
6 000
655928
5 800
649529
5 600
655924
5 400
649529
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.