Fat i porslin Kina

172328

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, dekor i underglasyrblått och emaljfärger, längd 38 cm

Slitage, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Fat i porslin Kina

Budhistorik (16 bud)
654755
653912
3 200
653911
650045
2 400
648827

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.