Spegel i rokoko

172315

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, märkt a tergo IHALL, dekor i gjuten papier marché, förgylld med polerat guld och slagmetall, fasetterat och silverfolierat , höjd 118x50 cm

Skador, senare glas

Speglar

Spegel i rokoko

Budhistorik (12 bud)
654678
7 600
654677
7 000
654675
6 400
654670
5 800
654403
5 600

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.