Bojaner

172236

BOJANER med lock, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyr av figurscener i palatsträdgård, Kangxis märke i botten, höjd med lock ca 26 cm

En bojan med obetydliga nagg på mynning och lock.

Orientaliskt, Porslin

Bojaner

Budhistorik (19 bud)
653753
11 000
653755
10 500
653753
9 600
653754
9 400
653753
9 200

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.