Emil Johansson-Thor oljemålning

172195

JOHANSON-THOR, Emil (1889-1958): "Frälsningsarméns möte" - Ven, signerad och daterad E Johanson Thor 1933, olja på duk, ca 71x105 cm;
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde, 1989, Stockholm

Konst, Måleri

Budhistorik (48 bud)
653554
52 000
653557
50 000
653554
48 000
653549
46 000
653550
46 000

Slutpris SEK:
52 000
5 236 EUR, 5 949 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.