Besticksuppsättning "Focus de Lux"

172194

BESTICKUPPSÄTTNING, 113 dlr, "Focus de Lux", Folke Arström 1956 för Gense, rostfritt stål och bakelit, bestående av; 29 matknivar, 23 matgafflar, 16 matskedar, 21 dessertskedar, 8 kaffeskedar, 2 smörknivar, 8 uppläggningsbestick
PROVENIENS: Wenner-Gren Stiftelserna

Skador

Diverse

Besticksuppsättning
Budhistorik (28 bud)
653423
6 600
652665
6 400
653421
6 400
652665
6 200
652373
6 000

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.