En sk. nådastol från 1600-talet

172089

SAKRAL SKULPTUR, 1600-tal, skulpterat och bemålat lövträ, motiv föreställande Nådastolen, höjd 95 cm

Delar av dekorelement saknas, smärre slitage

Diverse

Budhistorik (10 bud)
654425
6 400
654424
6 200
654277
6 000
654276
5 800
654275
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.