Svenska Amerikalinjen oljemålning

171624

HOERTZ, Frederick J. (1889-1978): Svenska Amerikalinjen Stockholm, signerad Fred. J. Hoertz NY USA, otydligt daterad, olja på duk, 81x122 cm

Konst, Måleri

Budhistorik (6 bud)
669043
12 500
668870
12 000
657689
11 000
657597
5 600
657201
3 600

Slutpris SEK:
12 500
1 193 EUR, 1 341 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.