Mistlur

171476

MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets första hälft, signerad Kockums Verkstad, Malmö, mässing med stativ i järn, höjd 56 cm,
Historik: Från havskryssare KRS 25 "Vindil", byggd 1939, ritad av Åke Amén

Otät

Nautica/Technica

Mistlur

Budhistorik (5 bud)
685912
685659
1 900
677836
1 800
677826
677825

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.