Fartygsmodell

171049

FARTYGSMODELL, 1900-talets första del, engelska fullriggaren "East Star", Liverpool, bemålad plåt i svart, vitt, grått och rött, l.ö.a. 117 cm

Diverse skador

Nautica/Technica

Fartygsmodell

Budhistorik (4 bud)

687342
950
687305
900
687075
686717

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.