Renoir etsning och torrnål

168765

RENOIR, Pierre-Auguste (Frankrike, 1841-1919): Le Chapeau Epingle (3e planche), ca. 1894, plåtsignerad, etsning med torrnål, 11,5x8, senare avdrag från originalplåt, 2 état, Litteratur: Delteil 8

Renoir etsning och torrnål

Budhistorik (25 bud)
663660
5 200
663647
5 000
663647
4 200
663642
663642
3 200

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.