Mistlur

166908

MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets mitt, signerad Kockums Verkstad, Malmö, Rydbergs patent, mässing med stativ i svartlackerat gjutjärn, höjd 56 cm

Otät

Nautica/Technica

Mistlur

Budhistorik (19 bud)
685921
2 600
687165
2 600
685921
2 400
686992
2 400
685921

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.