Fartygsporträtt olja

165278

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, fartygsporträtt av tremastade skonerten "Wilkingen", Capt. F. A. Fågelmark, 1855, olja på duk, 55x91 cm

Smärre ramskador

Nautica/Technica

Fartygsporträtt olja

Budhistorik (11 bud)
686532
5 000
686526
4 600
685593
683285
3 800
683284
3 400

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer