Fartygsmodell av Hans Biärsjö

163871

FARTYGSMODELL, engelsk galeon, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 97, l. ö. a. 13 cm, med skulpterat hav i glasmonter

Nautica/Technica

Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Budhistorik (1 bud)

676723
2013-03-16 20:26:45

2013-03-23 kl 14:45
Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.