Fartygsmodell av Hans Biärsjö

163870

FARTYGSMODELL, modellskiss till rederi Argonaut 135.000 tons tankfartyg, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 93, bemålad i rött och vitt, l. ö. a. 28 cm, skala 1:1000, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

Nautica/Technica

Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Budhistorik (8 bud)
687045
1 800
687015
1 700
684609
1 600
687013
1 600
684609

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.