Modell av skeppsbrott av Hans Biärsjö

163869

FARTYGSMODELL, "Skeppsbrottet", byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 93, 19x28 cm, med skulpterat hav i glasmonter

Nautica/Technica

Budhistorik (7 bud)
687121
687111
687110
950
687105
500
687099

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.