Fartygsmodell av Hans Biärsjö

163867

FARTYGSMODELL, tyska pansarskeppet "Kaiser Wilhelm II, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 96, bemålad i grått, l. ö. a. 27 cm, skala 1:400, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

Nautica/Technica

Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Budhistorik (5 bud)
686684
2 800
678860
678624
1 600
676725
675779

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer