Fartygsmodell av Hans Biärsjö

163867

FARTYGSMODELL, tyska pansarskeppet "Kaiser Wilhelm II, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 96, bemålad i grått, l. ö. a. 27 cm, skala 1:400, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

Nautica/Technica

Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Budhistorik (5 bud)
686684
2 800
678860
678624
1 600
676725
675779

Slutpris SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.