Golvurna Kina 1800-tal

171871

GOLVURNA, kantonporslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger av figurscener och blommor, hänklar i form av fohundar, höjd 61,5 cm

Omfattande retucherad lagning på livet

Orientaliskt, Porslin

Golvurna Kina 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

650604
650585
642797
641012

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.