Bägare Kina porslin

171524

BÄGARE, på fot, porslin, Kina,1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, höjd ca 14 cm

Obetydligt äldre mynningsnagg

Orientaliskt, Porslin

Bägare Kina porslin

Budhistorik (37 bud)
648981
4 600
648979
4 400
648975
4 200
648978
4 200
648975

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.