Gunnar Torhamn oljemålning

171469

TORHAMN, Gunnar (1894-1965): Fiskeläge - Blekinge skärgård, signerad Torhamn, olja på pannå, 60x73 cm, äldre ram medföljer
Proveniens: Enligt påskrift a tergo inköpt midsommarafton 1956 vid besök hos konstnärens syster

Konst, Måleri

Gunnar Torhamn oljemålning

Budhistorik (27 bud)
648694
15 500
648650
15 000
648693
14 500
648650
14 000
648691
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.