Tallrikar exportporslin

171156

TALLRIKAR, 1 par + 2 udda, porslin, Kina, 1700-tal, deror i famille rosefärger, diameter ca 22,5 cm

En med hårspricka, enstaka glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar exportporslin

Budhistorik (2 bud)

641447
637883

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.