Tallrik exportporslin

171153

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, motiv med fåglar, diameter ca 22 cm

Smärre skador.

Orientaliskt, Porslin

Tallrik exportporslin

Budhistorik (23 bud)
646284
1 700
646160
1 600
645947
645350
1 400
643515
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.