Kinesiska tallrikar

171150

TALLRIKAR, 3 st, djupa, porslin, Kina, 1700-talets mitt, dekor i famille rosefärger, diameter 23 cm

Glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Kinesiska tallrikar

Budhistorik (22 bud)
646219
3 400
646218
3 200
646215
646217
646215
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.