Richard Ramsay Reinagle oljemålning

171144

REINAGLE, Ramsay Richard (1775-1862, tillskriven): "Motiv från Chigiparken, Rom", olja på duk uppfodrad på pannå, 52x46 cm;
PROVENIENS: Ur Generalkonsul Jean Jahnssons samling, Svensk-Franska Konstgalleriet

Konst, Måleri

Budhistorik (2 bud)

644422
8 000
641608

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.