Skålfat assietter vinkoppar Kina

171131

SKÅLFAT, ASSIETTER, 6 st, SKÅLAR, 2 st, SKÅLAR, på fot, 2 st, VINKOPPAR, med fat och lock, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger och underglasyrblått

2 extra fat medföljer, sprickor nagg

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (21 bud)
645030
1 400
645028
1 300
645026
645022
645025

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.