Skålar tallrikar Kina 1700-tal

171130

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, Imaridekor, höjd 10 cm, TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, diameter ca 23 cm, SKÅLFAT, porslin, Kina 1700-tal

Sprickor, nagg, glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (20 bud)
645192
1 400
644781
1 300
643503
643203
643502

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.