Vinkoppar Kina

171129

VINKOPPAR, 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, varav 4 st med dekor i underglasyrblått, 1 st med dekor i famille rosefärger, diameter 6,5-7,5 cm

En med lagning, resterade med nagg och sprickor

Orientaliskt, Porslin

Vinkoppar Kina

Budhistorik (17 bud)
645181
1 800
645180
1 700
645178
1 600
645175
645176

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.