Alabasterbyst Fiaschi 1800-tal

171115

SKULPTUR, E Fiaschi (Italien 1800-tal): Ung kvinna, signerad E Fiaschi 1899, alabaster, 58 cm inkl sockel

Sockel med lagning och skada, bysten med obetydliga skador

Konst, Skulptur

Budhistorik (6 bud)
645070
5 400
644819
5 200
644525
5 000
639140
635756

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.