Kakemon Kina

170930

KAKEKMON, Kina, 1900-talets första hälft, kalligrafi samt sigillmärken, total längd 213 cm

Slitage, hanteringsveck, hål samt färgbortfall

Orientaliskt, Konsthantverk

Kakemon Kina

Budhistorik (12 bud)
643205
643202
950
643202
900
643204
850
643202
750

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.