Tyra Lundgren skulptur

170730

TYRA LUNDGREN, (1897-1979), skulptur, fågel, stengods, glaserad i brunt, beige, och grått, signerad och daterad TL 68, stensockel, höjd inklusive sockel 13 cm

Konst, Skulptur, Keramik/Porslin

Tyra Lundgren skulptur

Budhistorik (22 bud)
640574
8 400
640569
8 200
640573
8 000
640569
7 400
636193
7 200

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.