Etsningar ur Lappen zeichnen ihn Leben

170696

ETSNINGAR (4): ur "Lappen zeichnen ihn Leben", utgivna och etsade av Gustav Hagemann, efter samiska konstnärer, samtliga signerade och daterade Gustav Hagemann samt namngivna med orginalkonstnärer, bladmått 65x45 cm vardera

Konst, Måleri

Budhistorik (2 bud)

640595
630534

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.