Oscar Reuterswärd tusch och akvarell

170692

REUTERSWÄRD, Oscar (1915-2002): (6) "Faraoner, gudar och gudinnor", signerade Oscar Reuterswärd, tusch och akvarell, samtliga bladmått 31x21 cm

Ett blad med ytskada

Budhistorik (27 bud)
641914
641911
3 800
641906
3 600
641904
3 400
640700
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.