Dryckeskanna i silver 1700-tal

170589

DRYCKESKANNA, silver, John Langlands I, Newcastle 1774, blom- och rocailledekor, höjd 17,5 cm, vikt ca 615 g

Lockets invändiga vals med lagning

Silver

Budhistorik (15 bud)
641616
8 600
641494
8 400
641615
8 200
641494
8 000
639765
7 800

Slutpris SEK:
8 600
866 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.