Lars Jakob von Röök tusch

170561

VON RÖÖK, Lars Jakob (1778-1867): Interiör av det högra sidoskeppet i Santa Sabina Basilikan i Rom, signerad, tusch och sepia på papper, 28x20 cm

PROVENIENS: Bukowski Auktioner, "Aqvareller m.m. af framlidne hofintendenten L. J. Von Röök", 18 mars 1885, kat nr 493. (´L´Eglise de S:ta Sabina´, ´Saint Jean de Latran´. Två interiörer, sepialaveringar. Fol.´)

En reva

Konst, Måleri

Lars Jakob von Röök tusch
Budhistorik (3 bud)

639226
630438
750
629820

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.