Mortel med pistill 1767

170511

MORTEL med pistill, 1700-tal, mässing, daterad 1767 samt monogram "FSB"höjd 16,5 cm

Diverse, Allmoge

Mortel med pistill 1767

Budhistorik (17 bud)
631970
4 600
629881
4 400
631969
4 200
629881
631968
3 800

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.